Archiwum 2015

PUERI ZE SREBRNĄ HARFĄ

Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIENSES pod dyrekcją ks. Grzegorz Piekarza został laureatem XXXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" - Kalisz 2015, który odbywał się od 24 lutego do 1 marca 2015 r.

W Festiwalu wzięło udział 33 zespoły podzielonych na 5 kategorii ocenianych przez 9 osobowe jury - wykładowców polskich uczelni muzycznych.

"Śpiewający Chłopcy z Tarnowa" w kategorii chórów kameralnych otrzymali Srebrną Harfę (II miejsce) oraz nagrodę Starosty Powiatu Kaliskiego. Przesłuchania Festiwalowe odbywały się w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu w dniach od 24-27 lutego br., natomiast Koncert Galowy odbył się w Teatrze Miejskim w Kaliszu 28 lutego br., w czasie którego ogłoszono werdykt jury.

W czasie trwania Festiwalu na prośbę organizatorów Festiwalu Chór wykonał także solowy koncert w ramach imprez towarzyszących Festiwalowi, w Ostrzeszowie w pobernardyńskim klasztorze Sióstr Nazaretanek.

(ks. Grzegorz Piekarz - dyrygent PCT)