PROMOCJA NAJNOWSZEJ PŁYTY CD - GLORIFICAMUS TE

04.09.2021 r.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy Was na promocję naszej najnowszej płyty CD zatytułowanej GLORIFICAMUS TE.

Koncerty promocyjne odbędą się w następujących miejscach:

- Żory (Śląsk), Festiwal Muzyki, 10 IX 2021 r. (piątek), godz. 19.00

- Tarnów, Bazylika Katedralna, 12 IX 2021 r. (niedziela), godz. 19.00

- Kraków - Filharmonia, 18 IX 2021 r. (sobota), godz. 19.00

- Tarnów, kościół p.w. Św. Rodziny, 19 IX 2021 r. (niedziela), godz. 17.00

- Wojnicz, kolegiata św. Wawrzyńca, 25 IX 2021 r. (sobota), godz. 19.00

-  Bochnia, kościół pw. św. Pawła, 26 IX 2021 r. (niedziela) - godz. 18.00

Najnowasza płyta CD GLORIFICAMUS TE Chłopięcego Chóru Katedralnego PUERI CANTORES TARNOVIENSES zawiera śpiewy gregoriańskie oraz "Lamentacje proroka Jeremiasza" Wacława z Szamotuł.

Warto doddać, że "Lamentacje..." Szamotulczyka sa utworem zupełnie nieznanym, gdyż zaginęła znaczna część niektórych głosów tej 4-głosowej kompozycji na skład męski. Udało się jednak brakujące głosy zrekonstruować prof. Marc'a Lewon ze Szwajcarii i zostały one w całości wydane w 2018 roku. Na żywo będzie je można usłyszeć właśnie w wykonaniu męskiego składu Chłopięcego Chóru Katedralnego PUERI CANTORES TARNOVIENSES.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Afisz: kliknij TUTAJ

ROZPOCZĘCIE PRÓB CHÓRU PCT - 6 IX 2021 r.

04.09.2021 r.

Kochani Chórzyści, Drodzy Rodzice

Od poniedziałku 6 września 2021 r. rozpoczynamy próby zgodnie z siatką godzin (próby głosowe i emisyjne).

We wrześnie nie będzie prób wspólnych z racji koncertów promujących naszą płytę składu koncertowego.

Do zoboczenia na próbach!!! :-)

x. Dyrygent

HARMONOGRAM PRÓB - PO KOREKCIE (14.06.2021)

14.06.2021 R.

Nowy Harmonogram prób dla chóru PCT (kliknij TUTAJ)

Chłopcy  - proszę wydrukować i się go "trzymać"

Z Bogiem!!!

x Dyrygant

HARMONOGRAM PRÓB CHÓRU PCT (V-VI 2021)

28.05.2021 r.

Kochani Chórzyści, Drodzy Rodzice.

Podaję harmonogram prób na najbliższy czas - kliknij TUTAJ.

Proszę go wydrukować i się z nim dobrze zaznajomić.

Jest to bardzo ważne w kontekście jubileuszu 40-lecia działaności naszego chóru PCT oraz nagrań nowej płyty CD.

ks. Dyrygent

JUBILEUSZA 40-LECIA PUERI CANTORES TARNOVIENSES !!!

24.05.2021 r.

JUBILEUSZ 40-LECIA CHŁOPIĘCO CHÓRU KATEDRALNEGO

PUERI CANTORES TARNOVIENSES

W 2021 roku przypada 40-lecie działalności artystycznej Chłopięcego Chóru Katedralnego PUERI CANTORES TARNOVIENSES.

12 czerwca 2021 roku w Bazylice Katedralnej w Tarnowie o godz. 18.00 podczas Mszy św. będziemy Panu Bogu dziękować jako cała Rodzina Chóralna – Chórzyści i Rodzice – za ten miniony czas jak i również prosić o Boże błogosławieństwo na przyszłość.

Z racji zagrożenia epidemiologicznego nie jesteśmy w stanie zorganizować tego pięknego jubileuszu tak, jak miało to miejsce w przeszłości i zaprosić wszystkich byłych Chórzystów jak i Gości wspierających chór i sympatyzujących z nim. Ale zapraszamy wszystkich do łączności z nami przez transmisję on-line na stronie parafii katedralnej (https://tarnow.aztv.pl).

Z racji obostrzeń w nawie głównej w ławkach zasiądą tylko Chórzyści natomiast Rodzice i wierni w bocznych nawach pod chórem i w prezbiterium.

Program Jubileuszu:

18.00 – Msza św. Jubileuszowa

19.15 – Krótki koncert Scholi Chłopięcego Chóru Kated. PCT

ZAPROSZENIE - Chorał gregoriański w tarnowskiej Katedrze

17.05.2021 r.

VENI SANTE SPIRITUS

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego - tj. sobota 22 maja 2021 r o godz. 19.00 - odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Tarnowie koncert w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Chłopięcego Chóru Katedralnego PUERI CANTORES TARNOVIENSES zatytułowany

CHORAŁ GREGORIAŃSKI W TARNOWSKIEJ KATEDRZE W HOŁDZIE ŚW. JANOWI PAWŁOWI II w 101. rocznicę Jego urodzin.